Wróć do listy

Gdzie jest sens?

Gdzie jest sens? Pytamy o sens życia codziennego. Monotonia dnia, codzienne rytuały, taki sam harmonogram tygodnia, miesiąca, roku...Brzmi znajomo? Tkwimy w tych samych schematach często od wielu lat. Przechodzimy z jednego dnia na dzień kolejny troszcząc się o dom, bliskich.
Chcielibyśmy by wszystko było jak z obrazka...

Z pewnością, jeśli pytamy o sens życia codziennego, to poszukajmy odpowiedzi głębiej niźli tylko odwołując się do t e g o c o r o b i c t r z e b a. Drogi Czytelniku, zapytam cię o twoją Duszę. Wierzę, że to kontakt z nią nadaje sens codzienności. Dusza jest jak kompas, przyjaciel który wie o nas wszystko.

Często zapominamy, że zatrzymanie się w ciągu doby - choćby na 10min, zamknięcie oczu i wzięcie spokojnego oddechu pełną piersią daje nam nie tylko chwilę odprężenia, ale sposobność skierowania się ku naszemu wnętrzu, ku naszemu Ja. Te 10 minut to piękna możliwość nazwania własnych odczuwanych w danym momencie emocji, spojrzenia na nasze ciało - czy jest spięte czy rozluźnione. W tym momencie naradza się cudowna łączność z nami samymi, kiedy to możemy sobie zadać pytanie – czy to co robię w moim dniu mnie spełnia? Czy praca, w której jestem jest po prostu dla mnie? Czy czerpię satysfakcję z dnia, w którym żyję? Co lubię a czego nie w obowiązkach dnia? Co działa na mnie stresująco, a co przynosi momenty uśmiechu?

Są to pytania, na które odpowiedzi znamy tylko my sami. Coraz częstsze praktykowanie takich krótkich medytacji przyniesie nam odpowiedź na temat sensu dnia codziennego. A nawet więcej - tak naprawdę odpowiedzi na tematy fundamentalne – kim jestem, czego pragnę, dokąd zmierzam.

W zawiłości dnia warto znaleźć moment, by spróbować poszukać informacji na pytania najważniejsze, bo te o nas samych - o naszych pragnieniach, celach, wartościach. Szukając, pytając nasze Ja zaczniemy czuć się lepiej, bo wykażemy troskę o nas samych. Wtedy narodzi się sens życia codziennego. Kontakt z nami samymi umożliwia realizację naszych prawdziwych dążeń i pragnień. Jeśli zaufasz sobie, świat również Tobie zaufa i będzie Cię wspierał na zawiłej, ale pięknej drodze życia.