Wróć do listy

Zatrzymaj się i zadaj sobie to pytanie.

Wszyscy znamy stare powiedzenia: czas szybko leci, życie jest krótkie. Często jednak nic z tym nie robimy. Oprócz sytuacji, gdy przeżywamy trudy i cierpienia, wtedy częściej zastanawiamy się nad istotą życia i upływającego czasu.

Każdy z nas ma problemy, obowiązki i może żyć w pędzie! No właśnie może. Bo ma wybór. Pędzimy, zapominając o tym, że życie to DAR, najpiękniejszy jaki otrzymaliśmy. Zastanów się, co dla Ciebie oznacza żyć w pełni?

To znaczy, żyć tak, że nie zasypia się z bólem głowy i zmartwieniami, a z pokojem wewnętrznym i akceptacją na to co dzieje się w Twoim życiu.

Nam, psychologom, szczególnie zależy, na tym by uświadomić każdej osobie, która do Nas przychodzi, że może żyć w pełni.

By tak mogło być, musimy przede wszystkim o siebie dbać:

Naucz się odpuszczać
Nie zawsze trzeba być na bieżąco, wiedzieć o każdym wypadku na innym kontynencie, nie zawsze trzeba postawić kropkę w dyskusji i udowodnić, że to „JA” mam rację. Ty wiesz co myślisz, wiesz jak jest, czy naprawdę zawsze trzeba na siłę komuś to wsączać do głowy?


Śpij...
Wbrew pozorom, to trudne, szczególnie dla rodziców, lub ludzi cierpiących na bóle. Jednak staraj się dbać o higienę snu: dbaj o to by spać w miejscu, w którym nie jest za gorąco, jest ciemno, nie ma tv i włączonych komunikatorów ok. 2h przed snem, warto przejść na tryb „offline”, by nasz mózg nie przetwarzał informacji, by był w stanie wyciszenia.
Gdy nasz rozum śpi, serce ma swój czas, na to, by spojrzeć na wiele spraw inaczej, lepiej! Na pewno wielu z Was obudziło się kiedyś z inspirującą myślą i rozwiązaniem problemu.

Praktykuj wdzięczność.
Najpierw za każdą małą przyjemność, może to będzie kawa w pracy, może chwila ciszy? Może uśmiech ukochanej osoby... Owocem wdzięczności jest łagodność i wewnętrzny spokój. Wdzięczność można odczuwać nawet w trudnych doświadczeniach, które nas kształtują. Spróbuj.

Życie z chronicznym zmęczeniem, bólem głowy, brakiem sił i częstymi infekcjami nie jest życiem w pełni. Więcej o wpływie psychiki na zdrowie fizyczne znajdziesz tutaj⤵️
https://bit.ly/2FkSqfa