Wróć do listy

Psycholog Anna Dominikowska

MISJA: pomoc osobom cierpiącym, zagubionym.

Z zawodu jestem psychologiem, psychotraumatologiem , terapeutą EMDR, terapeutą uzależnień.  Doświadczenie zdobywałam w Szpitalu Bródnowskim oraz w Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii Szpitala Klinicznego MON. Swoją pracę poddaję superwizji. Zależy mi na dalszym rozwoju zawodowym – obecnie kształcę się na terapeutę motywującego oraz psychoterapeutę poznawczo – behawioralnego.  Amatorsko fotografuję, maluję i gram na klarnecie.

Uważam, iż niejedną słabość można zmienić w siłę, oraz że warto dać sobie szansę na zmianę w życiu. Krok po kroku. Trzeba dużo odwagi, by zgłosić się po pomoc. Lubię pracować z drugim człowiekiem, tworzyć relację, towarzyszyć mu w rozwoju, integracji, odnajdywaniu celu. Jestem przekonana, iż wokół wartości jaką jest życie można zbudować naprawdę wiele. Sprawia mi satysfakcję patrzeć na ludzi w taki sposób, by dostrzegać w nich potencjał, dobro i piękno.


Zajmuję się:
- terapia par;
- terapią uzależnień od substancji psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, leki) oraz czynności (hazard, seks, praca, zakupy, internet, telefon, siłownia, jedzenie i inne);
- terapią osób współuzależnionych i DDA (dorosłych dzieci z rodzin alkoholowych);
- terapią dzieci i młodzieży;
- pomocą osobom o niskim poczuciu wartości, mającym trudności z podejmowaniem decyzji, żyjącym w przewlekłym stresie;
- terapią depresji, fobii, ataków paniki i innych stanów lękowych;
- wsparciem osób w sytuacjach trudnych takich jak: strata, rozwód, choroba, żałoba, pobicie, wypadek;
- terapią zaburzeń po wydarzeniach traumatycznym (m. in. PTSD).


Przyjmuję:  w każdą środę

ZAPISZ SIĘ TUTAJ
 

Mówię o:

► traumie:


Wasze Opinie:

"Spotkałam panią Annę ponad rok temu w bardzo trudnym okresie mego życia. Uczestnicząc w warsztatach rozwoju osobistego okazało się że nie jestem w stanie zupełnie ogarnąć siebie w swoim życiu, natychmiast zostałam "wyłowiona" ze swoim problemem przez nią i z subtelną życzliwością zaproponowała mi terapię traumy. Do spotkania z panią Anną nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo moje życie jest zdeterminowane tragicznymi zdarzeniami, jakie miały w niej miejsce, po roku i wielu spotkaniach mogę powiedzieć, że moje życie nareszcie jest coraz bardziej moje, mimo, że w pracy nad moimi trudnościami jest przede mną jeszcze wiele pracy. Czuję że już jestem gotowa żeby zmierzyć się z "czarną dziurą" (kilkoma tragicznymi latami które wyparłam z pamięci) , jestem przekonana (dzięki dotychczasowemu doświadczeniu pracy z panią Anną), że pomoże mi skutecznie uwolnić się od bagażu tragicznych doświadczeń które uniemożliwiał mi normalne funkcjonowanie i w pełni własne, zależne od własnej świadomości i woli życie. Łączy się to z ogromnym zaufaniem, poczuciem bezpieczeństwa, wypływającym ze świadomości jej życzliwości dla mnie i uznaniem dla profesjonalnego podejścia".

"Mam 57 lat i nie piję już ponad 22 lata. Byłem na terapiach i jestem DDA. Uważałem że już symptomy DDA są za mną i już je przepracowałem do końca i mam z głowy. Ale jak przypominam sobie pewne rzeczy robi się ciężko, odżywają głębokie rany. Przeżywam dramat na nowo. Z Panią Anią pracujemy nad tym. Widać że praca sprawia jej satysfakcję. Jest uważna, spokojna w tym co robi. Nabieram zaufania do jej fachowości. Czuję się z nią w pracy nad dzieciństwem zaopiekowany. Jeśli mam jakieś wątpliwości to pytam i Pani Anna umie odpowiedzieć a jeśli nie wie mówi o tym. Zachowuje też granice. Jest skupiona na pracy, informuje jak mogę czuć się po sesji, jest zaangażowana i dodaje mi nadziei".

"Miałam przyjemność korzystać z pomocy Pani Ani. To niezwykła osoba, pełna empatii i ciepła. Podczas naszych spotkań zawsze skrupulatnie przygotowana i zaangażowana całą sobą...gorąco polecam Panią Anię! Jest świetnym fachowcem i mogę stwierdzić, ze pomogła zmienić moje życie o 180 stopni!!".

"P. Anię poznałam niedawno, wybrałam ją sama, ale na taką poradę namówiły mnie moje córki. Choruję na SM i zaburzenia depresyjne, jestem pod opieką neurologa i psychiatry od kilkunastu lat. W ostatnim czasie przeżyłam wiele traumatycznych zdarzeń, pomimo wprowadzenia nowych leków przeciwdepresyjnych przez psychiatrę efekty są mało zadowalające. Po kilku wizytach,(chociaż nadal nie jest lekko) wiem jak sobie radzić z napadami lęku. P. Ania to miła, ciepła osóbka. Posiada fachową wiedzę, wie jak służyć radą, potrafi też cierpliwie słuchać. Polecam, satysfakcja gwarantowana".


"Pani Ania jest osobą, która od samego początku wzbudza zaufanie. Nie ocenia, przez co pacjent czuje się swobodnie. Jest bardzo profesjonalna i rzetelna. Serdecznie polecam i dziękuje za udzieloną pomoc".

Anna Dominikowska - ZnanyLekarz.pl